O Gospodarstwie

Gospodarstwo Ścibowo leży w otulinie wzgórz i starych drzew, nad brzegiem jeziora Sumowo, tuż na obrzeżach Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Urokliwe stare gospodarstwo przebudowaliśmy zachowując jego atmosferę i zwracając uwagę na architekturę regionu i uwzględniając jakość materiałów budowlanych. Dzisiaj zapraszamy Państwa do komfortowych apartamentów w oddzielnie stojącym, krytym drewnem i osiką, domu.

Nasze gospodarstwo leży na 14 hektarach ziemi obfitującej w łąki, lasy, wzgórza, bagniska, ogród kwiatowy i warzywny, sad i przede wszystkim z pięknym jeziorem Sumowo. Jest to idealne miejsce na odpoczynek rodzinny. Dzieci mogą korzystać z plaży o łagodnym brzegu, placu zabaw, znajdą u nas nieograniczoną przestrzeń do zabawy i jazdy na rowerze, gry w piłkę. Okolica zachęca do aktywnego spędzenia czasu czy też do zwykłego leniuchowania i podziwiania zachodów słońca nad jeziorem. W urządzeniu zarówno przestrzeni mieszkalnych, jak i terenu gospodarstwa, ważne jest dla nas uwzględnienie indywidualnych potrzeb gości, zachowanie intymności, wzgląd na charakter środowiska i jego ochronę, naturalność w połączeniu z komfortem.

Dumą naszego gospodarstwa jest ekologiczny ogród, obfitujący w kwiaty, warzywa i owoce wędrujące na stół.

Proponujemy Państwu posiłki. Kuchnia nasza to połączenie świeżości produktów i fantazji gospodyni.

Do Państwa dyspozycji są dwie altany ze stołami i ławkami na biesiady, kamienny grill, miejsce na ognisko z ławkami, plac zabaw z huśtawkami, piaskownicą, kajaki, łódka, rowery, leżaki, piłkarzyki, piłki, łuki,biblioteczka na niepogodę, przewodniki po okolicy.

Gospodarstwo posiada prywatną plażę.
Całodobowy dostęp do internetu w apartamentach i na zewnątrz.

Nasze gospodarstwo jest miejscem spotkań rożnych kultur i działań artystycznych i pedagogicznych.

Przewodnik turystyczny tak opisuje nasze gospodarstwo leżące przy pieszych i rowerowych szlakach turystycznych:

„Kawałek dalej mijamy z lewej strony ładnie usytuowaną w kotlince, wśród starych drzew zagrodę, po czym zatrzymujemy się nad zatoką południowo-wschodnią malowniczo położonego wśród wzgórz jeziora Sumowo. Warto stąd łączką podejść pod sosnowy lasek, aby wejrzeć na całą nadjeziorną, pełną sielskiego uroku okolicę i na prezentującą się w całej okazałości Górę Cisową, w kierunku której będzie nas dalej prowadził szlak niebieski. A w dole lustro jeziora Sumowo.”

(„Śladami północnej Suwalszczyzny”, Stefan Maciejewski, 2001)

Gospodarstwo Ścibowo leżąc w otulinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, jest idealną bazą wyjściową na wycieczki piesze, rowerowe, samochodowe, czy tez drogami wodnymi. Dwie rzeki: Czarna Hańcza i Szeszupa przepływają przez Park i krętymi drogami wpadają do Niemna. Oferujemy pośrednictwo w organizacji spływów kajakowych.

W pobliżu naszego gospodarstwa na Górze Jesionowej znajdują sie trasy zjazdowe i wyciągi narciarskie, a okolica jest wymarzonym terenem dla narciarstwa biegowego.

Organizujemy na życzenie gości ogniska, kuligi i kameralne przyjęcia.

Do Państwa dyspozycji oddajemy łącznie 20 miejsc noclegowych w apartamentach i pokojach.

Obiekt czynny cały rok.